header
Polski
pl

Jak wybrać wózek dla dziecka?

9 października 2023

Rozmawiasz z koleżankami-mamami, przeglądasz posty w mediach społecznościowych, czytasz artykuły blogowe i nadal nie wiesz, jaki wózek dziecięcy wybrać? To zrozumiałe – mnogość modeli, parametrów i cen ma prawo przyprawić Cię o zawrót głowy. Co więcej, porady, które czytasz, nie zawsze spełniają Twoje oczekiwania i częściej Cię zniechęcają, stresują, zamiast pomóc? To niestety też standard, bo każdy ma przecież swoje zdanie na temat tego, jaki wózek dla dziecka wybrać – a to kolor nieodpowiedni (jasny jest za jasny, kolorowy zbyt rzucający się w oczy, a czarny jakiś taki smutny), a to cena za wysoka, a to wózek za mały, a to jakaś funkcjonalność niepotrzebna, lub wręcz przeciwnie, niezbędna.

 

A w końcu to Ty wybierasz wózek dla swojego maluszka, więc najlepiej będzie, jak skupisz się na Waszych potrzebach i wybierzesz model, który uważasz za odpowiedni. Pojawienie się małego człowieka w Twoim życiu to jak podróż w nieznane, pełna niespodzianek, wyzwań, ale i radości – wybór wózka jest tylko ułamkiem tego czasu. Przychodzimy więc z pomocą i podpowiadamy, jaki wózek dla dziecka warto kupić, ale bez porad, których nie potrzebujesz, sam konkret.

Jaki wózek dziecięcy kupić – kwestia wyglądu

Zaczniemy od tego, co budzi największe kontrowersje, mimo że sprawa powinna być oczywista. Kiedy pada pytanie, jak wózek dla dziecka wybrać, w pierwszej kolejności pojawiają się odpowiedzi związane z estetyką, wyglądem wózka. Czy to rzeczywiście najważniejsza kwestia, z którą nie będziesz w stanie uporać się samodzielnie? Oczywiście, że nie! To Ty wiesz najlepiej, jaki masz gust, jakie kolory podobają Ci się najbardziej – Ty i osoba, z którą kompletujesz wyprawkę i oczekujesz przyjścia na świat maluszka.

My jako producent wózków dziecięcych stawiamy na klasyczną paletę barw, bo inspirujemy się kolorami natury i otaczającą nas przyrodą. Czy wózek dziecięcy w takim kolorze się brudzi? A jaki się nie brudzi! To właśnie dlatego ważniejsza jest możliwość swobodnego czyszczenia tkaniny – powinna być materiałem wysokiej jakości, żeby regularne czyszczenie nie wpłynęło negatywnie na wygląd całego wózka. Żeby było jasne, nie ma niczego złego w tym, że interesuje Was estetyka wykonania wózka. Wiele osób się tym kieruje podczas zakupów! Chodzi tylko o to, by nie rezygnować z jakiegoś modelu, tylko dlatego, że ktoś powie Ci, że ten kolor jest nieodpowiedni, bo jest nieodpowiedni według tej osoby, która Ci właśnie „doradza”.

Jaki wózek dla dziecka wybrać? Wygodny i bezpieczny!

Z wyborem wózka dla dziecka jest trochę jak z wyborem samochodu – chcesz mieć absolutną pewność, że dobrze wydajesz swoje pieniądze, że wózek jest maksymalnie bezpieczny dla maluszka, ale też, że ułatwi Wam codzienne spacery. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Co jest ważne?

  • Waga – lekki stelaż będzie dla Ciebie odciążeniem podczas tych momentów, kiedy trzeba będzie przenieść wózek z miejsca na miejsce. Nie zawsze jednak mniejsza waga będzie dobra, bo jeśli często spacerujesz po nierównym terenie, może Ci się przydać coś stabilniejszego
  • Dobra amortyzacja, która sprawdzi się nie tylko na gładkich powierzchniach, ale też na bezdrożach, czy miejskich, zniszczonych już chodnikach
  • Szybki i prosty system składania ramy, najlepiej do niewielkich rozmiarów – to sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które często podróżują, ale nie tylko, bo to po prostu jest bardzo wygodne rozwiązanie
  • Ergonomiczne rozwiązania, np. odpowiednia wysokość gondoli – naprawdę nie chcesz się ciągle schylać do maluszka tak, by zginać się niemal w połowie. Jeśli zastanawiasz się, jaki wózek dla dziecka kupić, to musisz brać pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo bobasa, ale również swoje własne

Oczywiście wózki dziecięce mają dużo więcej funkcjonalności i parametrów, dlatego tak ważne jest wsparcie obsługi sklepu – nie musisz się przecież znać na wszystkim. Skontaktuj się z nami, a chętnie opowiemy Ci w szczegółach, czym różnią się poszczególne modele wózków Roan. Doradzimy Ci, jaki wózek najlepiej kupić przy Waszym trybie życia i codziennych potrzebach.