header
Polski
pl

Jaki wielofunkcyjny wózek terenowy wybrać? Poradnik

19 grudnia 2023

Szukasz wielofunkcyjnego wózka dziecięcego, który sprosta aktywnemu trybowi życia Twojej rodziny? Dobry wózek terenowy to konieczność, jeśli spacery po leśnych ścieżkach należą do Waszych ulubionych form spędzania czasu. Kluczem do sukcesu takiego rozwiązania jest odpowiednia konstrukcja, która musi zapewniać komfortową i bezpieczną jazdę zarówno maluchowi, jak i rodzicowi. Jeśli zastanawiacie się, czym powinien charakteryzować się niezawodny wózek 2w1 na trudny teren oraz jaki model może sprawdzić się w tej roli, to zachęcamy do lektury naszego poradnika!

Co wyróżnia godne polecenia wózki terenowe dla dzieci?

Zagwarantowanie płynnej jazdy po nierównej nawierzchni stanowi wyzwanie, któremu nie każdy wózek jest w stanie podołać. Niestety w wielu przypadkach spacer po lesie czy choćby brukowanych uliczkach wiąże się z nieprzyjemnymi wstrząsami dla malucha znajdującego się w gondoli lub spacerówce. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem tego problemu są sprawdzone wózki dziecięce terenowe, które przystosowano do jazdy nie tylko po miejskich chodnikach, ale także znacznie bardziej wymagającym podłożu.

Czym powinien cechować się wózek terenowy 2w1? Jeśli potrzebujesz wielofunkcyjnego wózka, któremu różne wertepy na drodze nie będą straszne, to przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby był wyposażony w duże koła z odpowiednią amortyzacją oraz solidny, stabilny stelaż.

Wybierając odpowiedni wózek w teren, kieruj się również lekkość stelaża. Będzie ona dla Was dużym udogodnieniem – nie tylko łatwiej będzie Wam prowadzić wózek po bardziej wymagającej nawierzchni, ale także nie nadwyrężycie swoich kręgosłupów, kiedy po wyczerpującej eskapadzie będzie trzeba go wnieść po schodach.

Jakie inne istotne elementy składają się na świetny wózek terenowy 2w1? Wśród nich nie powinno zabraknąć m.in.:

  • łatwo dostępnego hamulca, umożliwiającego szybkie zatrzymanie wózka w razie pilnej potrzeby,
  • przestronnej budki gwarantującej maluchowi komfort niezależnie od warunków pogodowych,
  • wygodnej, wentylowanej gondoli, dzięki której Wasza pociecha w dowolnym momencie będzie mogła uciąć sobie smaczną drzemkę,
  • komfortowej, dużej spacerówki,
  • kosza na zakupy umożliwiającego przewożenie przydatnych drobiazgów i prowiantu.

Wózki dziecięce terenowe 2w1 – które modele warto rozważyć?

Od dłuższego czasu planujecie zakup wózka terenowego, ale obawiacie się, że wybrany model nie spełni Waszych oczekiwań? Bez obaw! Jako ceniony polski producent wózków dziecięcych Roan przygotowaliśmy kilka niezawodnych modeli, które dzięki swojej charakterystyce będą doskonale spisywać się zarówno w mieście, jak i poza nim. Poza bezpieczeństwem i zaskakującą funkcjonalnością wyróżnia je niebanalna estetyka. Decydujac się na jeden z wózków Roan, masz pewność, że każdy Wasz spacer będzie odbywać się nie tylko w komfortowych warunkach, ale i nietuzinkowym stylu.

Jeśli marzy się Wam lekki wózek terenowy, którego spacerówka składa się wraz z ramą wózka, to Wasze serca z pewnością skradnie nasz model IVI. Jego istotnym atutem, szczególnie pod kątem jazdy po trudniejszej nawierzchni, jest nowatorski system zawieszenia. Dzięki niemu prowadzenie wózka Ivi jest tak płynne, jakby jego koła unosiły się kilka centymetrów nad ziemią.

Innym modelem, który rekomendujemy miłośnikom spacerów po bardziej wymagających trasach, jest nasz znany i lubiany BASS NEXT. Co sprawia, że świetnie się on sprawdza jako wózek w teren? Klucz do jego sukcesu tkwi w wyjątkowo komfotowym zawieszeniu i dodatkowym amortyzatorze. To właśnie za sprawą tych udogodnień nawet spore nierówności terenu nie zaburzają czystej przyjemności z prowadzenia tego eleganckiego wózka.

Trzecią propozycją przygotowaną przez Roan dla rodziców, którzy uwielbiają wypady z maluchami w teren, jest model Bloom. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten wózek terenowy? Zastosowanie podwójnej amortyzacji oraz bezdętkowych kół zapewnia doskonałą wygodę prowadzenia niezależnie od nawierzchni. Znakiem rozpoznawczym modelu Bloom jest także otwarta spacerówka – dzięki niej Twój maluch będzie mógł razem z Tobą napawać się pięknem otaczającej go natury.

Czy wiesz już, który z naszych wielofunkcyjnych wózków terenowych jest najbliższy Twoim upodobaniom? Jeśli tak, to zachęcamy do skorzystania z mapy zamieszczonej na naszej stronie i znalezienia autoryzowanego sklepu w Twojej okolicy, gdzie będziesz mieć możliwość kupienia wybranego przez Ciebie modelu.