header
Polski
pl

Jaki wózek na zimę wybrać dla dziecka?

9 października 2023

Zima to magiczny czas pełen śniegu, mrozu i radosnych chwil na świeżym powietrzu. Jednak dla rodziców małych dzieci może to być również czas wyzwań związanych z tym, jaki wózek na zimę wybrać, by zapewnić komfort i bezpieczeństw maluchowi podczas zimowych spacerów. Jaki wózek dla dziecka na zimę będzie odpowiedni?Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Na jaki model warto się zdecydować? Podpowiadamy!

 

Dobry wózek na zimę – duże koła to podstawa

Wybierając wózek na zimę, pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są jego koła. Jako rodzice możecie wybierać spośród wielu modeli wózków różniących się między sobą zastosowanym rodzajem tego elementu. Optymalnym wyborem będą duże koła – pod uwagę możesz wziąć koła pompowane, jednak wiążą się one z ryzykiem przebicia. Z tego względu warto rozważyć mniej awaryjne koła bezdętkowe, dzięki którym unikniecie nieprzyjemnych niespodzianek podczas spaceru.

Zwróćcie także uwagę na to, czy wózek jest wyposażony w skrętne przednie koła. Koła przednie, które mogą skręcać, ułatwią manewrowanie wózkiem na wąskich i krętych chodnikach. Dobry wózek na zimę wyposażony będzie także w funkcjonalną blokadę, która w razie potrzeby uniemożliwi przednim kołom obracanie się.

Jaki wózek na zimę dla noworodka wybrać? Postawcie na model z odpowiednią gondolą

Pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru gondoli na zimę jest jej zdolność do ochrony dziecka przed chłodem, wiatrem i wilgocią. Upewnij się, że gondola jest wykonana z materiałów odpornych na wilgoć i wyściełana miękkim, ciepłym materiałem. Idealna gondola na zimę powinna posiadać izolację termiczną, która utrzyma odpowiednią temperaturę wewnątrz niej. Przydatne będą również daszki w budkach i osłonki przeciwwiatrowe, które ochronią dziecko przed wiatrem i opadami. Dobrej jakości gondola ma również możliwość otwarcia i zamykania okienka wentylacyjnego, co pozwala na kontrolowanie przepływu powietrza wewnątrz. Zwróćcie też uwagę na jakość tkanin, jakość szycia, warstwowe elementy pozwalają na zastosowanie ocieplenia.

Jaki wózek dla dziecka na zimę wybrać? Dobra amortyzacja i solidna konstrukcja kluczem do sukcesu

Wielu rodziców zastanawiając się, jaki wózek dla niemowlaka na zimę będzie najlepszy, rozważa także kwestię jego optymalnej konstrukcji. Słusznie, ponieważ jakość wykonania stelaża oraz jego funkcjonalność wpływa bezpośrednio na komfort użytkowania wózka. Odpowiednim wyborem będą wózki wyposażone w lekki, aluminiowy stelaż oraz niezawodne zawieszenie. Jakie są dwa najistotniejsze atuty takich modeli?

  • Lekkość stelaża wykonanego z aluminium sprawia, że prowadzenie go w trudnych, zimowych warunkach jest znacznie łatwiejsze. Niska waga zwiększa również zwrotność wózka, co przekłada się na bardziej komfortową jazdę.
  • Aluminium jest materiałem odpornym na korozję, dzięki czemu wyprodukowane z niej stelaże okazują się trwalsze i dłużej utrzymują swój elegancji wygląd.

Sprawdzone zimowe wózki dziecięce powinny również charakteryzować się dobrą amortyzacją. To właśnie ona w dużej mierze odpowiada za to, aby Wasza pociecha czuła się komfortowo podczas spaceru i nie musiała doświadczać nieprzyjemnych wstrząsów wynikających z nierówności podłoża.

Idealny wózek na zimę oraz inne pory roku – przedstawiamy model BASS NEXT od Roan!

Jeśli zastanawiacie się na tym, jaki wózek na zimę dla noworodka będzie wygodny, funkcjonalny i elegancki, to właśnie model BASS NEXT będzie świetnym wyborem. Wyposażyliśmy go w ciepłą gondolę i dużą głęboką spacerówkę, która posiada mocno przedłużoną, chroniącą przed zimnem zimową budkę. Dochodzą do tego podwójna amortyzacja, przednie koła z możliwością blokady i wiele innych zalet. Jako ceniony przez rodziców producent wózków dziecięcych staramy się, aby nasi klienci mogli z łatwością zweryfikować wszystkie niezbędne informacje na temat interesującego ich modelu, dlatego na naszej stronie znajdziesz szczegółową specyfikację zarówno wózka BASS NEXT, jak i innych wartych uwagi modeli.

Podczas wyboru wózka na zimę zawsze kierujcie się bezpieczeństwem i komfortem Waszego dziecka. Dobrze dopasowany wózek pozwoli Wam cieszyć się zimowymi spacerami, niezależnie od pogody. Jeśli marzy Wam się stylowy wózek na zimę, który pozostanie funkcjonalny również w inne pory roku, to serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!