header
Polski
pl

Najmodniejsze wózki dziecięce – co je wyróżnia i jaki model warto wybrać?

9 października 2023

Niektórzy mogą z przekąsem powiedzieć, że świat rodziców kręci się wokół wózków, fotelików i ubranek dla dzieci. Najmodniejsze wózki dziecięce są jednak na tyle ekscytującą kwestią, że nawet jeśli w jest w tym ziarno prawdy, to… ten świat ma się wokół czego kręcić! Stając przed wyborem wózka dla swojej pociechy, część osób będzie z pewnością zaskoczonych, na jak wiele interesujących modeli można się zdecydować. W dzisiejszym artykule postaramy się ułatwić ten proces decyzyjny i szerzej omówić modne wózki dziecięce: co je wyróżnia, na co zwracać uwagę i jakie modele wpisują się w obecne trendy, a przy tym są na tyle ponadczasowe, że nie wyjdą z mody.

 

Modne wózki dla dzieci – czym się charakteryzują?

To, aby posiadać najmodniejszy wózek dziecięcy w okolicy, jest skrytym marzeniem niejednej mamy. Jeśli chcemy je spełnić, musimy na początku ustalić, co obecnie jest na topie, jeśli chodzi o świat wózków. Śledząc branżowe nowinki oraz wielowątkowe dyskusje na forach dla rodziców, możemy sformułować poniższy kanon cech modnego wózka dziecięcego.

 • Bezpieczeństwo – cały czas wzrasta świadomość rodziców związana z tym, jak istotne dla ochrony malucha podczas spaceru są systemy bezpieczeństwa, w które wyposażone jest wózek. Z tego powodu prawdziwe bestsellery na rynku wyróżniają się udanym zastosowaniem nowoczesnych technologii w służbie Jej Królewskiej Pociechy, a dokładniej jej bezpiecznej jazdy.
 • Komfort – kolejną cechą, której nie może zabraknąć w modnym wózku dziecięcym, są liczne udogodnienia sprawiające, że maluch czuje pełnię wygody podczas przemierzania kolejnych metrów w wózku.
 • Funkcjonalność – producenci wózków prześcigają się w tym, aby nowe „pojazdy” wyjeżdżające z ich „stajni” zapewniały maksimum komfortu nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. W cenie są aktualnie kompaktowe modele, które łatwo złożyć i przetransportować. Ważne są także dodatkowe akcesoria ułatwiające zarówno dłuższy spacer, jak i szybką podróż do sklepu.
 • Estetyka – najmodniejsze wózki dziecięce muszą się doskonale prezentować. Co ciekawe, obecne trendy niemal równolegle do siebie promują minimalizm w designie, jak i nieco barokową formę wózków, stawiającą na efektowne zdobienia. W drugim przypadku należy jednak zwrócić uwagę na odpowiedni balans, ponieważ przesada może przemienić potencjalnie modne wózki w okazy kiczu. Bez wątpienia interesującym, niszowym nurtem jest styl retro, nawiązujący do klasycznych wzorów i bliskości z naturą, charakteryzujący się stonowaną kolorystyką.
 • Ekologia – podobnie jak w przypadku bezpieczeństwa, wzrasta również nasza świadomość w zakresie naglącej potrzeby dbałości o planetę. Z tego powodu najmodniejsze wózki dziecięce posiadają przebadane pod kątem bezpieczeństwa elementy pochodzące z recyklingu, a także rozwiązania o organicznym charakterze.

Wiemy już, jakie cechy posiadają modne wózki dla dzieci. Czas przyjrzeć się bliżej kilku modelom, które wpisują się w najnowsze trendy.

Modne wózki dziecięce – jakie modele zasługują na to miano?

Znalezienie wózka, który będzie łączyć w sobie bezpieczeństwo, wygodę i funkcjonalność, a przy tym będzie wykonany w stylowy sposób przy użyciu ekologicznych materiałów, wydaje się nie lada wyzwaniem. Jako renomowany, polski producent wózków dziecięcych postanowiliśmy mu sprostać i opracowaliśmy szereg produktów, które mogą stać się prawdziwą dumą Twojej rodziny. Jakie wózki dziecięce zasługują na szczególną uwagę w kontekście współczesnych trendów?

IVI – niekwestionowany król funkcjonalności

Osoby, które szukają zaskakująco lekkiego, kompaktowego i funkcjonalnego wózka głęboko-spacerowego, z pewnością docenią model IVI. Posiada on to, czego dziś wymaga się od modnego wózka:

 • ergonomiczny kształt,
 • lekka, składana na płasko gondola,
 • spacerówka składana wraz z ramą wózka
 • nowoczesny amortyzator oraz specjalne systemy stabilizacji kół gwarantujące płynne prowadzenie.

Sięgając po wózek IVI, rodzina wyposaża się w niezawodnego sprzymierzeńca każdej podróży.

Bass Next – modny wózek dla dzieci na każdą porę roku

W obecnej rzeczywistości nawet najmodniejszy wózek dla dzieci musi charakteryzować się uniwersalnością. Z tą myślą przystąpiliśmy do pracy nad modelem Bass Next, który doskonale spisuje się zarówno w miejskiej dżungli, jak i na nierównościach typowych dla leśnych ścieżek. Jego funkcjonalność nie ogranicza się wyłącznie do płynnej jazdy po różnej nawierzchni. Dużym atutem modelu Bass Next jest obszerna głęboka spacerówka z funkcją budki letniej oraz chroniącej przed zimnem budki zimowej. Dzięki temu spacer sprawia dziecku przyjemność niezależnie od pogody za oknem.

Coss Classic – nostalgia w eleganckiej formie

Wspomnieliśmy wcześniej o tym, że silnym trendem modowym jest obecnie retro, które swoją nietuzinkową stylistyką stale poszerza grono swoich entuzjastów. Specjalnie dla miłośników klasycznego designu przygotowaliśmy unikalny model Coss Classic. Jego znakami rozpoznawczymi są:

 • piękny, chromowany stelaż utrzymany w tradycyjnym stylu,
 • minimalistyczna, elegancka gondola.

Ponadczasowej estetyce wózka Coss Classic nie ustępuje jego funkcjonalna strona. Wyróżniają go doskonałe właściwości jezdne oraz przestrzenna, wentylowana budka, dzięki którym czas spędzony z pociechą na spacerze staje się najbardziej wyczekiwanym momentem każdego dnia.

Podsumowanie

Najmodniejsze wózki dziecięce na rynku cechują się dużą wszechstronnością. Z jednej strony przyciągają wzrok dopracowaną estetyką, z drugiej natomiast gwarantują dzieciom bezpieczną i wygodną jazdę, a ich rodzicom zapewniają komfortowe korzystanie z wózka. Osiągnięcie takiego efektu należy do trudnych zadań, jednak satysfakcja z udanego projektu jest ogromna. Z tą właśnie satysfakcją i dumą prezentujemy Wam nasze modne wózki dziecięce, które po zakupie stają się ważnym elementem codziennego życia wyposażonych w nie rodzin. W katalogu Roan znajdują się różne modele wózków łączące w sobie niepodważalna jakość oraz oryginalność. Wśród nich z pewnością znajdziecie model, który okaże się wprost stworzony dla Was.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.