header
Polski
pl

Foteliki samochodowe

Z naszymi wózkami możesz połączyć model ROAN Kite ale również inne, popularne foteliki - nasze adaptery pasują do większości dostępnych na rynku fotelików

the_post_thumbnailRoan Kite
product_icon

ROAN KITE

Fotelik samochodowy Roan Kite to fotelik wielofunkcyjny przeznaczony dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 13 kg (gr. 0+). Zapewnia bezpieczeństwo i komfort niemowlęcia podczas jazdy samochodem.

Dowiedz się więcej

Foteliki samochodowe nie są po to, by dzielić rodziców w kwestii tego, który z modeli jest najlepszy, ale po to, by zapewniać maluchom bezpieczeństwo podczas jazdy. Oferujemy model dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 13 kilogramów, który będzie Wam towarzyszyć przez pierwszy rok życia.

Bezpieczne foteliki samochodowe dla niemowląt

Nieważne, czy będziesz z maluchem jeździć samochodem niemal codziennie, czy przy okazji zaplanowanych z dłuższym wyprzedzeniem wyjazdów, potrzebujesz bezpiecznego fotelika dla noworodków. Nawet jeśli zdarzy się tak, że Twoja pociecha nie będzie znosiła podróży autem, musisz zadbać o jej bezpieczeństwo – wymaga tego prawo.

Jako producent wózków dziecięcych oferujemy również foteliki dla dzieci w przedziale wagowym od 0 do 13 kilogramów, czyli modele odpowiednie dla maluchów do około pierwszego roku życia. Mogą również pełnić funkcję kołyski i nosidełka, a adapter z naszego asortymentu pozwoli Ci połączyć fotelik ze stelażem wózka. Foteliki do samochodu oferujemy w kilku pięknych, klasycznych kolorach, więc bez problemu dopasujesz model do swojej estetyki lub wnętrza auta. Miękka tapicerka zapewni maluchowi komfortową podróż, a wkładka ustabilizuje główkę noworodka, dzięki czemu będzie perfekcyjnie zabezpieczony na czas jazdy.

Montaż fotelika do samochodu – jazda przodem czy tyłem?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są foteliki do samochodu montowane tak, by dziecko siedziało tyłem do kierunku jazdy. Dotyczy to w szczególności maluszków w przedziale wagowym od 0 do 13 kilogramów, co określają przepisy polskiego prawa. W przypadku starszych dzieci obowiązuje większa dowolność, natomiast jazda tyłem zapewnia skuteczniejszą ochronę w przypadku niebezpiecznych sytuacji na drodze. Z tego też względu małe dzieci warto wozić tyłem do kierunku jazdy najdłużej, jak jest to możliwe.

Czy to jednak oznacza, że należy otwarcie krytykować rodziców, którzy wybierają jazdę przodem? Joanna Okuniewska w swoim podkaście Matka matce opowiadała o tym, że na jakimś poziomie nie ma znaczenia to, czy dziecko jedzie przodem, czy tyłem do kierunku jazdy – najważniejsze jest to, żeby było odpowiednio zabezpieczone. Niestety czasami maluchy nie są w stanie jechać tyłem, bo jest np. im tak niedobrze, że po prostu nie są w stanie podróżować w ten sposób. Oczywiście dotyczy to dzieci, które ważą więcej niż 13 kilogramów. Okuniewska pięknie opowiada o tym, jak niepotrzebnie tworzy się podziały między rodzicami, zamiast szukać wspólnych doświadczeń – chodzi nie tylko o dyskusje o fotelikach dziecięcych, ale również o innych elementach wyposażenia, w tym wózkach i mebelkach, czy spaniu z dostawką lub bez.

Dlaczego foteliki dla dzieci muszą być dopasowane do ich wagi?

Nosidełka samochodowe są zaprojektowane tak, aby rozproszyć siłę uderzenia podczas wypadku i tym samym ochronić dzieci przed obrażeniami lub zmniejszyć ich skalę. Jeśli fotelik nie będzie dopasowany do wagi malucha, może nie być w stanie prawidłowo rozproszyć siły uderzenia, przez co dziecko może zostać poważnie ranne. To właśnie dlatego nosidełka do samochodu klasyfikuje się według wagi – to powinno być dla Ciebie podstawowe kryterium wyboru fotelika.

Nowoczesne, bezpieczne foteliki samochodowe dla noworodków i niemowląt (0-13 kg) dają mamie, tacie i innym opiekunom pewność, że zrobili wszystko, co możliwe, by zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszego członka rodziny. Podobny spokój zapewniają nasze wózki dziecięce i akcesoria do wózka – zaprojektowane tak, by ułatwić codzienność w bezpieczny sposób.

Instagram #roan

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.