header
Polski
pl

Czy parasolka do wózka jest naprawdę potrzebna? Wszystko, co musisz wiedzieć!

10 czerwca 2024

W większości nasze wózki wyposażone są w blendy przeciwsłoneczne UV 50, ale warto też przyjrzeć się parasolce przeciwsłonecznej. Te dwa produkty uzupełniają swoje funkcje i używamy ich nieco inaczej. Parasolka do wózka – czy jest potrzebna, czy to tylko zbędny gadżet? Przed tym dylematem staje wielu rodziców kompletujących zestaw akcesoriów do „pojazdu” swojej pociechy. Praktyka pokazuje, że parasolka do wózka okazuje się często naprawdę przydatnym rozwiązaniem, które jest w stanie zapewnić maluchowi komfortowe warunki w trakcie spaceru. W dalszej części tego artykułu wyjaśnimy m.in. jakie funkcje może spełniać to akcesorium, jak je dobrać do danego wózka oraz na jaki produkt warto się zdecydować.

Parasolka do wózka – czy jest potrzebna na co dzień?

Zakup wózka dziecięcego i dopasowanych do niego akcesoriów jest bardzo ekscytującą chwilą w życiu każdego rodzica. W jego głowie kłębią się myśli na temat tego, jak skompletować maksymalnie funkcjonalny, a przy tym estetyczny zestaw. Grupą produktów, która cieszy się zainteresowaniem sporej grupy rodziców, są parasolki do wózka. Czy rzeczywiście są to akcesoria warte uwagi, czy stanowią jedynie kolejne przedmioty, które później zalegają w szafach lub bagażnikach samochodów? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie i stwierdzić, czy parasolka do wózka jest potrzebnym gadżetem, warto bliżej przyjrzeć się funkcjom, jakie spełnia.

Parasolki do wózka – skuteczny sposób na ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych

Podstawowym celem tego akcesorium jest ochrona dziecka przebywającego w wózku przed nadmiernym oddziaływaniem promieniowania słonecznego. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na jego komfort i samopoczucie w trakcie spaceru, ale także z uwagi na jego zdrowie. Parasolki do wózka umożliwiają zabezpieczenie delikatnej skóry dzieci przed zbyt dużą ekspozycją na działanie promieniowania UV, którego skutkiem mogą być dotkliwe poparzenia słoneczne. Rola parasolki staje się jeszcze ważniejsza w przypadku wózków pozbawionych specjalnego daszka przeciwsłonecznego. Jeśli posiadasz taki wózek, to parasolka będzie nieodzownym akcesorium podczas codziennych spacerów. Jednak nawet jeśli „pojazd” Twojej pociechy posiada takie zabezpieczenie przeciwsłoneczne, to odpowiednio dobrana parasolka zwiększy poziom ochrony dziecka i zapewni mu przyjemniejszą przechadzkę. Parasolki możemy ustawiać pod dowolnym kątem, co daje nam zabezpieczenie niezależnie od pozycji wózka.

Parasolka do wózka – uniwersalna pomoc w uśpieniu malucha

Czasem bywa tak, że maluch z powodu nadmiernego słońca ma problem z tym, aby uciąć satysfakcjonującą drzemkę w trakcie spaceru. Parasolki do wózka są akcesoriami, które mogą rodzicom pomóc stworzyć dzieciom sprzyjające warunki do snu, niezależnie od pogody. Poprzez osłonięcie dziecka od zewnętrznych bodźców z użyciem tego gadżetu możesz pomóc mu spokojnie zasnąć i nabrać energii na dalszą część dnia.

Zastosowanie parasolki pozwala zabezpieczyć malucha przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi i zagwarantować mu maksymalnie komfortowe warunki, nawet gdy pogoda nie dopisuje.

Czym kierować się przy doborze parasolki do wózka?

Wiesz już, jakie funkcje spełnia parasolka do wózka i czy jest ona tak naprawdę potrzebna. Nie ulega wątpliwości, że przy tak zmiennej pogodzie, jaka panuje w Polsce, to akcesorium może okazać się bardzo przydatne. Należy jednak w tym momencie zadać sobie kolejne pytanie, a mianowicie: jaką parasolkę do wózka wybrać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość jej wykonania, a także charakteryzującą ją funkcjonalność. Doskonałym przykładem parasolki do wózka, która świetnie wypada pod jednym i drugim względem, jest parasol przeciwsłoneczny Roan. Czym wyróżnia się to akcesorium?

  • Nasza parasolka jest uniwersalnym rozwiązaniem, które pasuje do wszystkich modeli wózków Roan.
  • Parasol Roan został wykonany z trwałego materiału chroniącego przed słońcem.
  • Dużym atutem naszego parasola przeciwsłonecznego jest łatwy montaż i wyjątkowa funkcjonalność. Mocuje się go na ramie wózka za pomocą specjalnego klipsa. Parasolka Roan zapewnia możliwość regulacji pochylenia i ustawienia w dowolnym kierunku. Dzięki temu gwarantuje maluchowi bardzo skuteczną ochronę przed słońcem.

Istotnym plusem parasola przeciwsłonecznego Roan jest również jego stylowy design. Przyciąga on wzrok nietuzinkową elegancją i stanowi idealne uzupełnienie wózka.

Jaki kolor parasolki do wózka będzie strzałem w dziesiątkę?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki kolor parasolki do wózka będzie optymalnym wyborem. Naszym zdaniem najlepszą opcję stanowi dobór barwy parasola do koloru wózka. Pozwala to uzyskać spójny stylistycznie efekt. Jako ceniony producent wózków dziecięcych Roan zapewniamy możliwość zamówienia parasola w kolorze wózka, dzięki czemu możesz stworzyć idealnie komplementarny zestaw spacerowy, który będzie napawać Cię dumą.

Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi elementami naszej oferty, wśród których znajdują się m.in.: